Kiedy zacząć przyjmować tabletki na pamięć?

Pamięć ludzka bywa zawodna. Zwłaszcza w najmniej odpowiednich momentach. Z pewnością każdemu zdarzyła się sytuacja, w której nie mógł przypomnieć sobie najbardziej istotnych informacji w najmniej oczekiwanych momentach. Nierzadko wynika to ze zwykłego przemęczenia organizmu i nie zwiastuje żadnej przewlekłej choroby czy uszkodzenia zwojów mózgowych. Niemniej jednak w takich momentach wiele osób zaczyna zastanawiać się, czy nie sięgnąć po tabletki na pamięć.

Na rynku znaleźć możemy pełny asortyment preparatów wspomagających koncentrację. Tabletki na pamięć najczęściej zawierają wyciąg z żeń-szenia, który doskonale wspomaga pracę ośrodkowego układu nerwowego, reguluje przepływ krwi oraz wzmacnia pamięć. Obok żeń-szenia, często tabletki na pamięć zawierają kofeinę, która wpływa na koncentrację i wzmaga percepcję. Nic więc dziwnego, że po tego typu suplementy sięgają najczęściej osoby, które przeżywają ogromny stres albo natłok obowiązków. Duży popyt na tabletki na pamięć generują studenci w okresie sesji.

Preparaty wspomagające pamięć dostępne są w przeróżnej formie. Można spotkać je w postaci pastylek do ssania, rozpuszczalnych drażetek, przypominających wapno, a także jako tradycyjne pigułki do połknięcia. Należy bez względnie stosować się do zaleceń zawartych na opakowaniu i nie przekraczać wskazanej dobowej dawki produktu. Nadmiar któregokolwiek składnika w organizmie powodować może skutki uboczne.