3 najskuteczniejsze sposoby na żylaki

venoforton

Nieprawidłowa wydolność żył to coraz większy problem naszego społeczeństwa. Zmagają się z nim zarówno kobiety, jak i mężczyźni w każdym wieku. Jak sobie radzić, gdy dostrzeżemy ten problem u siebie? Jak im zapobiegać? O to 3 najskuteczniejsze sposoby na żylaki.

Jedzenie ma znaczenie

Na wydolność naszych żył bezapelacyjnie wpływa to co jemy. Dieta osoby, która może mieć problem z prawidłowym funkcjonowaniem żył powinna być pozbawiona niezdrowych tłuszczy, alkoholu oraz tytoniu. Również nie są wskazane produkty z dużą ilością cukrów prostych. Warto jeść z kolei, chude mięso, tłuste ryby, brązowe ryże i kasze oraz mnóstwo owoców i warzyw. Dieta na żylaki powinna być bogata również w różnego rodzaju zioła. Szczególnie pożądane są preparaty z wyciągu kasztanowca, miłorzębu japońskiego, arniki, ruty, które mają korzystny wpływ na walkę z żylakami.

Postaw na ruch

Nie ma nic gorszego dla żył niż brak ruchu. Już nawet półgodzinny spacer na świeżym powietrzu lub ranne i wieczorne rozciąganie zmusi nasza krew do prawidłowego funkcjonowania. Warto również zmieniać pozycje co pół godziny np. przy oglądaniu telewizji czy siedzeniu przy stole.

Naturalne preparaty

Warto sięgnąć również po leki z apteki, które pomogą nam w prawidłowym działaniu żył. Do takich należy choćby Venoforton (zobacz), który jest lekiem roślinnym tradycyjnie stosowanym w objawach niewydolności żylnej. Jego korzystna cena (około 15 zł) oraz całkowicie naturalny skład, sprawia że bezpiecznie można go stosować przy tego rodzaju problemach.