3 zioła na włosy, skórę i paznokcie

jeżyna

Dbanie o własny wygląd w dzisiejszych czasach osiągnęło skrajnie wysoki poziom. Na szczęście z roku na rok rośnie świadomość tego, czego używa się jako kosmetyków i coraz częściej wybierane są produkty naturalne, które czasem warto zastąpić dobrze przygotowanymi ziołami. Zioła lecznicze z Leki Natury stosowane regularnie są bardziej skuteczne niż niejeden kosmetyk czy też suplement diety.

Fiołek trójbarwny


Inaczej bratek. W domowych warunkach można zalać kwiaty bratka, odczekać chwilę, następnie przecedzić i ostudzić. Na raz można wykonać ilość do zastosowania maksymalnie przez trzy dni i przez ten czas przechowywać napar w lodówce. Tak stworzonym tonikiem można przemywać twarz rano i wieczorem, aby pozbyć się trądziku lub zapobiec jego nawrotowi.
Stosowany jak herbatka wymywa z organizmu toksyny – w początkowej fazie przyjmowania może spowodować wysyp niedoskonałości na skórze, co jest całkowicie naturalne i po jakimś czasie znika.

Skrzyp i pokrzywa


Stosowane wewnętrznie działają, jak większość ziół, bardzo moczopędnie, dzięki czemu przy okazji oczyszczają organizm. Ich działanie jednak ma na celu poprawę kondycji włosów i paznokci, które przy regularnym stosowaniu robią się dużo mocniejsze, przestają wypadać garściami oraz odzyskują blask i sprężystość.

Stosowane zewnętrznie jako szampon świetnie oczyszczają skórę głowy i włosy na całej długości, a jako płukanka zamykają łuski, dodając włosom naturalnego blasku.