Cenne właściwości oleju konopnego

Dziś konopie są bardzo często postrzegane przez pryzmat ich indyjskiej odmiany – marihuany, która to ma szkodliwy wpływ na zdrowie. Inaczej sytuacja przedstawia się jeśli chodzi o odmianę siewną, pozbawioną właściwości narkotycznych. Ze względu na cenne właściwości preparat ten ostatnio wraca do łask.

Co kryje w sobie olej z konopi?

We współczesnych czasach konopie siewne, niebędące narkotykiem są coraz częściej stosowane w przemyśle chemicznym. Ich stężenie THC w roślinach jest tylko śladowe, zatem nie nadają się do wytwarzania nielegalnych używek.

Olek konopny właściwości (https://konopnysklep.com.pl/smartblog/17_czym-jest-olej-konopny.html) znajdują się w czołówce olejów nie tylko pod względem wartości prozdrowotnych, lecz także wszechstronności zastosowań. Jego ogromną zaletą jest bardzo wysoka zawartość Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych – NNKT, a więc omega-3 i omega-6, które to stanowią aż 80 procent składu tego cennego oleju.

Cenne właściwości oleju konopnego

Zawarte w tym preparacie kwasy omega-3 hamują namnażanie się tkanek nowotworowych, znacznie łagodzą uciążliwe bóle reumatyczne oraz skutecznie zapobiegają wahaniom cukru we krwi. Ponadto wspomagają pracę serca i naczyń krwionośnych oraz w widoczny sposób poprawiają stan włosów, skóry oraz paznokci.

Z kolei zawarte w oleju konopnym kwasy omega-6 wspomagają gojenie ran oraz wpływają na poprawną pracę wątroby oraz nerek. Warto jednak pamiętać o tym, że spożywane w zbyt dużych ilościach mogą sprzyjać rozwojowi miażdżycy oraz nowotworów.

Olej konopny to preparat, po który warto sięgać, aby cieszyć się dobrym zdrowiem przez długie lata.