Choroby nerek – to warto wiedzieć

poradnia nefrologiczna dla dzieci białystok

Choroby nerek to poważny problem, który wymaga odpowiedniego leczenia, a także stosowania się do określonych zasad jeśli chodzi np. o odżywianie. Specjalistą, który trudni się zagadnieniami związanymi z wyżej wspomnianymi jest nefrolog Białystok, do którego niezwłocznie należy się udać w momencie występowania niepokojących objawów.

Co może wskazywać na choroby nerek?

poradnia nefrologiczna dla dzieci białystok

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że część chorób nerek rozwija się bezobjawowo, a pacjent dowiaduje się o ich występowaniu dopiero w momencie, gdy są już naprawdę zaawansowane. Są również i takie choroby nerek, z którymi pacjent się urodził i też takie, do których przyczynił się prowadzonym przez siebie trybem życia. Nie mniej jednak objawami, które bezwzględnie świadczą o tym, ze dzieje się coś złego z nerkami są: mocz o niepokojącej barwie, a także konsystencji oraz zapachu, bóle w cewce moczowej a także dolegliwości w okolicy lędźwi w trakcie oddawania moczu, utrzymująca się opuchlizna pod oczami oraz na rękach i nogach, bóle poniżej żeber w szczególności w trakcie ruchu.

Czy można zapobiec chorobie nerek?

Otóż tak naprawdę w przypadku niektórych schorzeń związanych z nerkami można zapobiec ich rozwojowi wykonując regularne badania krwi i moczu. Dodatkowo stosowanie odpowiedniej diety, spożywanie dużej ilości wody może również zmniejszyć ryzyko pojawienia się wyżej wspomnianych. Konieczne jest również przestrzeganie zasad higieny.