Czy aspiryna jest w stanie pomóc przy koronawirusie?

Aspiryna to lek, który znany jest już od wielu lat. Dobroczynne właściwości tego leku to już właściwie legenda. Aspiryna a covid – czy można powiązać kwas acetylosalicylowy z koronawirusem? Czy takie są właśnie domowe sposoby na koronawirusa?

Jak poradzić sobie z COViD-19?

Dr J. H. Chow oraz dr M. A. Mazzeffi z Uniwersytetu w Maryland postanowili sprawdzić, jak aspiryna działa w przypadku osób, które zmagają się z tą pandemiczną chorobą. Aspiryna a koronawirus stanowiła i nadal stanowi przedmiot ich dogłębnych badań. Do tej pory wykazali oni, że u osób, które stosowały kwas acetylosalicylowy, istniało mniejsze ryzyko zastosowania hospitalizacji. Można było pacjenta pozostawić w warunkach domowych, gdzie ten mógł leczyć się ze spokojem, będąc wciąż w kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi.

Co na COViD będzie najlepsze?

Jedno jest pewne – żadnych środków nie można brać samodzielnie. Trzeba skonsultować się z lekarzem. Jeżeli nie można dokonać tego osobiście, należy skorzystać z teleporady. Czy iburpofen a koronawirus mogą być ze sobą powiązane? Niektóre osoby twierdziły, że tego rodzaju lek mógł pogarszać stan osób, które zmagały się z zakażeniem. Na szczęście Europejska Agencja Leków, jak i Światowa Organizacja Zdrowia, szybko wydały oświadczenie, które to położyły kres tym plotkom. Po więcej zapraszam na bloga Dragonmask.pl.