Jak dbać o skórę dziecka zimą?

Każdy rodzic chciałby, żeby jego dziecko było zdrowe i piękne. To naturalne! Jednak żeby skóra dziecka była zdrowa i dobrze odżywiona, trzeba o nią prawidłowo dbać. Jak ją pielęgnować? Co robić, by skóra dziecka tak doskonała, jak powinna?

Nawodnienie


Nie wszyscy wiedzą, że popularnym problemem z dziecięcą skórą jest jej szybkie wysychanie. Są pewne miejsca, w których skóra traci wilgoć szybciej np. łokcie i kolana. Kiedy na dworze panuje chłodna i nieprzyjazna pogoda szczególnie, narażone na utratę wody są także usta i policzki. Trzeba więc właściwie o nie zadbać, czyli pielęgnować je dedykowanym kosmetykiem np. Mustela sztyft ochronny z cold cream. To preparat w sztyftu (jak pomadka), która został zaprojektowany z myślą o dzieciach od pierwszych dni ich życia. Nawodnienie jest kluczowe przez cały rok.

Ochrona przed zimnem


Zazwyczaj to właśnie zima i ujemne temperatury są najgorszym zagrożeniem dla skóry dziecka. Idąc z maluchem na spacer, można go świetnie zabezpieczyć przed zimnem. Nie można jednak ochronić jego buzi dodatkową warstwą ubranka. W związku z tym trzeba o nie odpowiednio zadbać przy użyciu kosmetyków pielęgnacyjnych. Usta malucha można posmarować cienką warstwą Mustelii sztyftu ochronnego z cold cream. To wyjątkowy kosmetyk, którym można zabezpieczyć także policzki dziecka. Jest przeznaczony do stosowania od pierwszych dni życia, więc może zapewnić bezpieczeństwo nawet noworodkowi. Jest to kwestia spełniania bardzo restrykcyjnych wymogów stawianych przez instytuty zajmujące się zdrowiem.