Jak pomóc małemu dziecku, które cierpi na kaszel?

Kaszel to tylko jedna z tych niefortunnych rzeczy, z którymi wszyscy musimy sobie radzić od czasu do czasu. Kiedy Twoje dziecko czuje się nieszczęśliwie i stale kaszle, może to być stresujące. A napady kaszlu w nocy, które zakłócają sen, zdecydowanie nie są zabawne. Jednak jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby złagodzić objawy u dziecka w wieku 12 miesięcy i starszym.

Nawilżacz powietrza

To jeden z produktów, o których możesz nie myśleć, ale kiedy Twoje dziecko będzie budzić się w nocy z kaszlem, każdy rodzic uzna tę aparaturę za niezwykle użyteczną. Są idealne dla małych dzieci, ponieważ w przeciwieństwie do nawilżaczy, na których dorastano dawniej, nie używają gorącej pary. Są dużo bezpieczniejsze w pobliżu małych zaciekawionych palców. Nawilżacze z zimną mgiełką dodają wilgoci do suchego powietrza, łagodząc wyzwalacz kaszlu. Dodanie równowagi wilgoci do powietrza może sprawić, że noc będzie znacznie bardziej spokojna.

Syropy na kaszel dla maluchów

Maluchy powyżej 12 miesiąca życia mogą przyjmować ten naturalny suplement diety, aby złagodzić objawy kaszlu. Naturalny syrop powinien zawierać tylko trzy składniki – miód, wodę oczyszczoną i lizynę, naturalny konserwant przeciwbakteryjny. Miód jest powszechnie znany jako naturalny środek uśmierzający kaszel, więc babcia miała niegdyś rację! Jak jeszcze co kaszel u niemowlaka? Należy nawadniać go w ciągu dnia. Czemu? Zwiększenie ilości płynów pomoże mu zachować nawodnienie, a pozostanie nawodnionym, może rozrzedzić wydzieliny śluzu, które następnie można łatwiej wydalić. Pamiętaj, upłynnianie „obrzydliwych” rzeczy jest dobre! Ponadto woda chłodzi i koi surowe gardło. Jeśli Twoje dziecko pije mleko, może nadal je pić, ponieważ witaminy są dobre dla zranionego układu odpornościowego.