Jak suplementować witaminę B15?

Witamina b15 działa częściowo jak przeciwutleniacz, czyli antyoksydant, dlatego istnieją kontrowersje na temat tego, czy jest to bardziej witamina, czy właśnie substancja walcząca z toksynami. Pod tym kątem witamina B15 zachowuje się podobnie do witaminy E, która zwana jest eliksirem młodości.

Kto powinien suplementować witaminę B15?

Na suplementację jej powinny zwrócić szczególną uwagę osoby, które czynnie uprawiają sport – dzięki spożywaniu produktów bogatych w ten składnik, mięśnie szybciej się regenerują, a tkanki zdecydowanie zyskują na prawidłowym ukrwieniu. Dodatkowo, pomaga pozbyć się cholesterolu z organizmu.

Jak dostarczyć sobie większe ilości wit. B15?

Aby suplementować witaminę b15, można udać się do apteki i kupić tabletki. Pamiętajmy jednak, że witaminy zawarte w substancjach wytworzonych sztucznie nie będą nigdy tak dobrze wchłaniały się jak wówczas, gdy dostarczymy je sobie w sposób naturalny, czyli na przykład w pożywieniu. Jedzenie bogate w witaminę B15 to ryż (zwłaszcza brązowy), a także mięso z krowy, pestki dyni i seler oraz batoniki sezamowe. Również spożywanie drożdży piwnych może działać na nas zbawiennie, jednak istnieją kontrowersje odnośnie tego, czy witamina B15 znajduje się w piwie – lekarze w większości twierdzą, że alkoholizować się tylko po to, aby w taki sposób sobie ją dostarczać. Lepiej zjeść drożdże.

Jakie są objawy niedoborów witaminy B15?

Zwykle najszybciej da o sobie znać wątroba. Jeśli kac po wypiciu alkoholu w poprzednim dniu okazuje się zbyt silny, wówczas może oznaczać to, że brakuje nam jej. Witamina ta bierze udział w procesach odnowy komórkowej w wątrobie. Dodatkowo, obniżenie odporności organizmu oraz zwiększenie poziomu cholesterolu we krwi również może być objawem właśnie zmniejszonej zawartości witaminy B15 w organizmie – dokupisz w sklepie Evita.