Kolka nerkowa- pierwszy symptom problemów z nerkami.

urolog białystok

Kolka nerkowa należy do jednego z najsilniejszych rodzai bólu. W związku z tym lepiej jej unikać niż cierpieć z jej powodu. Zbyt tłuste potrawy i niedostatecznie przeżuty pokarm to najczęstsza przyczyna wspomnianej dolegliwości. Przemarznięcia i niedopasowany ubiór mogą doprowadzić do stanu zapalnego nerek, a z tym nie ma żartów.

Jak objawia się kolka nerkowa?

To bardzo silny i nieustający ból w prawym lub lewym boku. Jego intensywność może być na tyle duża, iż pacjentowi grozi nawet utrata przytomności. Innym objawem kolki jest zatrzymanie gazów, przez co jelita nie pracują prawidłowo, a brzuch jest tkliwy i wzdęty.

urolog białystokJeżeli ból nie ustępuje, należy przyjąć odpowiednie lekarstwa o działaniu rozkurczowym lub moczopędnym. Nie jest tajemnicą, iż przy kolce nerkowej oddawanie moczu jest znacznie utrudnione. W takim przypadku potrzebny będzie urolog Białystok dysponuje znaczną liczbą specjalistów z tej dziedziny medycyny, toteż nie trzeba długo czekać na wizytę.

Czego symptomem może być kolka?

Niestety może być ona nie tylko oznaką niestrawności, ale i poważnych problemów z nerkami. Jednym z nich jest kamica dróg żółciowych. Kamień w przewodach moczowych powoduje ich niedrożność i jest przyczyną ogromnego bólu. Nie będzie przesadą, jeżeli porówna się go do bólu porodowego.

Kamieniowi w nerce towarzyszy wysoka gorączka i ciągłe wymioty. Jedynie wizyta u specjalisty jest w stanie usunąć ten problem. Zlokalizować kamień z pewnością będzie umiał wykwalifikowany  i sprawdzony urolog Białystok ma sprzęt najnowszej generacji, więc USG nerek od ręki nie stanowi kłopotu.