Kosmetyki na miarę XXI wieku – marka Phyto

Zadbane, pięknie błyszczące oraz zdrowe włosy to wizytówka każdego człowieka. Dlatego też ich pielęgnacja może pochłonąć nie tylko sporo czasu, ale również pieniędzy.

Kosmetyki do ciała, włosów i paznokci

W czasach obecnych, szampony, odżywki do włosów, maski oraz inne specyfiki zawierają sporą dawkę związków chemicznych, niekoniecznie dobrze działających na strukturę włosa. Z tego tez powodu, coraz częściej sięgamy po kosmetyki zawierające naturalne składniki, takie jak: zioła, wyciągi z owoców, naturalne olejki, a także produkty wytwarzane przez zwierzęta, czyli miód i mleko. Dzięki tym substancjom nasze włosy odzyskują blask i poprawiają swoją kondycję.
Na rynku znajdziemy wiele kosmetyków znanych i mniej znanych firm, dodających do swoich produktów naturalne składniki, a do jednej z nich należy firma Phyto, założona w 1967 roku przez francuskiego fryzjera Patrica Ales.

Kosmetyki marki Phyto

Powstanie firmy poprzedziły liczne testy, ukazujące oddziaływanie roślin na włosy i skórę głowy. Wyniki były na tyle dobre, że założyciel firmy postanowił zastosować przebadane rośliny w swoich kosmetykach, co przyniosło spodziewany efekt i duży popyt na tego rodzaju produkty.
Z biegiem lat produkcja rozszerzyła asortyment, wzbogacając go o kremy do ciała, żele do kąpieli, sera na skórę wrażliwą i delikatną oraz kosmetyki do makijażu. W każdym produkcie znajduje się prawie sto procent substancji naturalnej.
Warto nadmienić, że kosmetyki Phyto nie są testowane na zwierzętach, natomiast niektóre z nich zawierają substancje pochodzenia zwierzęcego, takie jak:
– miód,
– mleko,
– jaja,
– wosk pszczeli.

Ze względu na skład każdego kosmetyku marki Phyto, produkty mogą być używane przez każdą osobę, a szczególnie przez alergików i osoby z problemami skórnymi czy nadmiernym wypadaniem włosów.