Krem na rozstępy – jaki powinien być?

krem na rozstępy

Do jednych z najpopularniejszych kosmetyków używanych przez przedstawicielki płci pięknej należą kremy na rozstępy. Aby jednak miały szansę pomóc w zniwelowaniu uciążliwych ubytków w skórze, muszą być starannie wybrane. Przy ich wyborze należy zwrócić uwagę nie tylko na skład, ale również na konsystencję. 

Jaki skład powinien mieć dobry krem na rozstępy?

Krem na rozstępy (dostępny do kupienia np. na https://byhealth.pl/cellulit-i-rozstepy)powinien bazować na naturalnych składnikach aktywnych, takich jak:

  • woski
  • ekstrakty 
  • wyciągi
  • olejki

Bardzo istotne jest również to, aby konsystencja kosmetyku była odpowiednia. Zbyt ciężka formuła może być trudna do rozprowadzenia po skórze. Zdecydowanie lepiej jest więc postawić na preparat o żelowej konsystencji, który będzie można sprawnie rozprowadzić po ciele. 

Jak stosować krem przeciwko rozstępów, aby były efekty?

Krem na rozstępy zadziała tylko pod warunkiem systematycznego stosowania. Zdecydowana większość kremów na rozstępy wymaga więc codziennej aplikacji. Kosmetyk należy stosować na starannie oczyszczoną skórę, dotkniętą problemem charakterystycznych ubytków w skórze. To, jak długo trzeba będzie czekać na efekty jest jednak kwestią bardzo indywidualną. U jednych kobiet mogą się one pojawić wcześniej, a u innych nieco później. Wiele zależy od stanu wyjściowego skóry. Należy pamiętać także o tym, że utrwalonych rozstępów nie da się już zlikwidować przy pomocy kosmetyków. Jeśli rozstępy mają jasny kolor, trzeba zainteresować się zabiegami medycyny estetycznej.