Kwas kaprylowy – jak wypływa na organizm?

Wiele osób obawia się spożywania tłuszczów, ponieważ zawierają one duże ilości kalorii. Warto jednak pamiętać, że wiele kwasów tłuszczowych ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Do tej grupy należy również kwas kaprylowy.

Właściwości kwasu kaprylowego

duże opakowanie kwasu kaprylowegoJest to substancja, która ma szereg pozytywnych właściwości. Wyróżnia się działaniem bakteriobójczym, bakteriostatycznym oraz przeciwwirusowym i przeciwgrzybiczym. Pomaga w walce z trądzikiem i łagodzi stany zapalne. Przyjmowanie suplementów zawierających ten kwas tłuszczowy ma bardzo korzystny wpływ na pracę jelit, ponieważ wspiera naturalną, zdrową florę jelitową. Przyspiesza regenerację komórek wyścielających jelito grube, dlatego jest zalecane osobom cierpiącym z powodu owrzodzenia jelita cienkiego oraz grubego. Suplementy z kwasem kaprylowym stosuje się w leczeniu dolegliwości takich jak zespół jelita drażliwego. Mogą być przyjmowane przez osoby, które chcą schudnąć, ponieważ regulują apetyt i zmniejszają łaknienie. Ponieważ ten kwas tłuszczowy ma silne właściwości przeciwgrzybicze znajduje zastosowanie w leczeniu różnego rodzaju grzybic, np. kryptokokozy, grzybicy paznokci i grzybicy pochwy.

Występowanie kwasu kaprylowego

Jest to substancja, która występuje głównie w oleju kokosowym, maśle orzechowym, pełnym mleku i oleju palmowym. W aptekach dostępnych jest wiele suplementów zawierających ten kwas tłuszczowy. Jest on również dodawany do odżywek dla sportowców. Często jest składnikiem kosmetyków i preparatów przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybiczych, na przykład emulsji, żeli i globulek stosowanych w leczeniu grzybicy pochwy.

Kwas kaprylowy do nabycia w – https://evita.sklep.pl/pl/kwas-kaprylowy-600mg-60kaps.html