Lekarz rodzinny – pierwszy kontakt w przypadku choroby

lekarz

W momencie, gdy zaczyna doskwierać jakaś dolegliwość, powinno się udać do lekarza rodzinnego. Często wystarczą leki i diagnoza, by to pomogło w odzyskaniu zdrowia i dobrego samopoczucia. Jednak w przypadku innych problemów lekarz rodzinny daje skierowanie do specjalisty.

Czym zajmuje się lekarz rodzinny?

Lekarz rodzinny w Białymstoku jest zwany także lekarzem pierwszego kontaktu. Dbanie o zdrowie jest ważne, więc w przypadku jakichkolwiek problemów powinno się skorzystać s konsultacji z lekarzem. Lekarz pierwszego kontaktu może zlecić podstawowe badania, m.in. kompleksowe badanie krwi, moczu, EEG serca itp. Już te badania mogą pomóc postawić diagnozę. Warto pamiętać, że lekarz rodzinny pomoże także w przeziębieniach, grypie i innych infekcjach bakteryjnych.

Czym różnią się lekarz rodzinny i internista?

Internista i pediatra mają różne pole działania, natomiast lekarz rodzinny łączy te dwie specjalizacje. Zatem mogą się do niego udawać zarówno dorośli, jak i dzieci. Jest to bardzo praktyczne dla rodzin posiadających dzieci w różnym wieku, a także dla samych rodziców. Dorośli idąc do lekarza z dziećmi, sami mogą skorzystać z jego pomocy i porady. Ponadto z lekarzem rodzinnym można konsultować także wszystkie wątpliwości związane z naszym stylem życia, aktywnością fizyczną, dietą itp.