Maxon Forte- działanie

Maxon Forte to lek wspomagający potencję dostępny na receptę. Produkt w swoim składzie zawiera syldenafil w postaci cytrynianu. Lek zwiększa dopływ krwi do penisa, przywracając lub wzmacniając wzwód. Substancja przeznaczona dla mężczyzn, u których występują zaburzenia lub całkowity brak erekcji. Przed przyjęciem leku konieczna jest stymulacja seksualna, gdyż preparat przedłuża erekcję, nie wywołując jej samoczynnie. Lek może być używany jedynie przez osoby dorosłe. 

Przeciwwskazania

Lek jest dostępny i popularny wśród mężczyzn. Mimo to istnieje kilka przeciwwskazań do zażywania leku, przez osoby cierpiące na:

  • Nadwrażliwość lub alergia na składnik leku,
  • Nietolerancję laktozy,
  • Zły stan zdrowia, niepozwalający na jakąkolwiek aktywność seksualną, 
  • Utratę wzroku na skutek niedokrwiennej neuropatii nerwu wzrokowego.

Przed użyciem jakiegokolwiek leku konieczne jest dokładne zapoznanie się z ulotką dołączoną do opakowania!

Dawkowanie 

Należy przyjąć lek godzinę przed planowaną aktywnością seksualną. Zalecana dawka produktu to 50 mg substancji. W niektórych przypadkach możliwe jest zwiększenie dawki do 100 mg, konieczne jest jednak skonsultowanie tego z lekarzem. Substancja osiąga najlepszą wchłanialność przyjmowana doustnie na czczo. Gdy jest to niemożliwe, należy unikać przyjmowania preparatu po tłustych lub obfitych posiłkach. Czas wchłaniania się substancji zależy od indywidualnych tolerancji pacjenta na lek i średnio wynosi około 60- 70 minut. Nie należy przekraczać dawki leku, wskazanej przez lekarza!