Na co zwracać uwagę kupując maskę z filtrem N99

Najlepszym środkiem ochrony osobistej chroniącym przed wdychaniem cząsteczek chorobotwórczych jest maska z filtrem N99. Jednocześnie tego rodzaju maski są powszechnie dostępne na rynku i możemy się w nie z łatwością zaopatrzyć. Ten artykuł wskazuje, na co należy zwrócić uwagę wybierając maskę z filtrem N99.

Czy maska z filtrem N99 ma certyfikat europejski

Najważniejszym czynnikiem, gdy wybieramy maskę z filtrem N99 jest jej certyfikacja. Maski antywirusowe podlegają certyfikacji zgodnie z wytycznymi uchwalonymi na poziomie Unii Europejskiej. Na masce z filtrem N99 powinniśmy być w stanie odnaleźć logo „CE”, co oznacza, że dana maska posiada deklarację zgodności z wytycznymi europejskimi w zakresie bezpieczeństwa. Należy także mieć na uwadze, że maski z filtrem N99 mogą być też oznaczone symbolem CE oznaczającym „China Export” – nie jest to żadna gwarancja jakości i należy unikać kupowania tego rodzaju masek.

Miejsce produkcji maski z filtrem N99

Jako że chińskie maski często podrabiają certyfikat europejski „CE”, podczas zakupu masek z filtrem N99 warto jest zwracać uwagę lub dopytać sprzedającego o miejsce produkcji maski. Jeśli maska została wyprodukowana na terytorium UE, może być bezpiecznie użytkowana.