Najlepsze kremy na blizny

Twarz jest wizytówką każdej osoby. Stan cery znacząco wpływa na odbiór naszej osoby przez środowisko. Co robić, jeśli jest ona pokryta bliznami? Czy istnieje sposób na ich zredukowanie?

Kremy na blizny


Drogeryjny rynek oferuje wiele kosmetyków, których producenci obiecują redukcję blizn. Ale czy każdy z takich kosmetyków jest w stanie rozjaśnić i spłycić blizny? Warto być świadomym, że idealny krem na blizny powinien zawierać:
-witaminę A lub E
-masę perłową
-heparynę
-alantoinę
-wyciąg z cebuli
-silikon


To właśnie powyższe ze składników mogą w znaczący sposób zlikwidować widoczność blizn. Całkowite usunięcie ich jest możliwe, ale tylko przy pomocy silniejszych zabiegów medycyny estetycznej takich jak: pilingi chemiczne, mikrodermabrazja, nakłuwanie skóry bądź też laser frakcyjny. Te tylko niektóre z inwazyjnych metod leczenia blizn. Ich wykonanie może przeprowadzić tylko doświadczony lekarz bądź kosmetolog. Warto także pamiętać, że w przypadku blizn najważniejsze jest szybkie podjęcie leczenia, gdyż stare blizny usuwa się dużo trudniej niż te całkiem świeże. Szybkie działanie pomoże zahamować rozwój stanu zapalnego i tym samym zredukować obszar i głębokość bliznowacenia.

Krem na blizny dobrej jakości to najszybsza i najłatwiej dostępna metoda walki z niedoskonałości. Jego systematyczne stosowanie może w znaczący sposób poprawić wygląd cery dzięki ujednoliceniu i wygładzeniu. Nie ma nic piękniejszego niż zdrowa i promienna skóra!