Olejek CBG

CBG to naturalny związek chemiczny występujący w konopiach siewnych i indyjskich. Należy do grupy kannabinoidów i działa zdecydowanie prozdrowotnie w przeciwieństwie do znanego wszystkim związku THC, który działa psychoaktywnie.

Skład i zażywanie olejku CBG


Skład tego specyfiku jest bardzo prosty i zawiera olej z nasion konopi oraz ekstrakt CO2 z kwiatostanów konopi. 1 kropla 5-procentowego olejku zawiera około 1,8 mg czystego CBG.

Przed jego zastosowaniem trzeba wstrząsnąć buteleczką, ponieważ jest to produkt naturalny i zawiera naturalnie występujące zawiesiny. W ciągu dnia należy stosować produkt co 6 godzin w ilości 5 kropli. Olejek zakrapla się na język, trzyma w ustach około jednej minuty, po czym przełyka.

Zastosowanie olejku CBG


CBG wykazuje właściwości uspokajające i relaksujące, poza tym łagodzi ból działając pozytywnie na ośrodkowy układ nerwowy. Zmniejszenie napięcia mięśni powoduje również obniżenie poziomu nerwicy i załagodzenie stanów lękowych – jest więc też dobry przy leczeniu stanów depresyjnych.

CBG wykazuje również właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i wzmacniające organizm, przez co idealnie nadaje się do leczenia układu pokarmowego i problemów trawiennych, w tym zapalnej choroby jelit i wrzodziejącego zapalenia okrężnicy lub choroby Leśniewskiego-Crohna. 

Jeżeli żadne inne środki nie są w stanie pokonać przewlekłego bólu warto rozważyć olejek kannabinoidowy wraz ze swoim lekarzem. Nie wykazuje on działania psychoaktywnego oraz żadne badania nie wykazały jak dotąd ciężkich przypadków przedawkowania.