Płukanka do włosów- czym jest i jak ją stosować?

cream

Dbanie o swoje kosmyki stało się dla każdej kobiety zajęciem rutynowym. Panie doskonale wiedzą, że na co dzień poddają swoje włosy wręcz ekstremalnym zabiegom. Co za tym idzie, pojawiła się konieczność ich ochrony oraz zapobiegania kolejnym uszkodzeniom. Coraz większą popularnością cieszy się jednak prosta i niepozorna płukanka do włosów. Zyskała sobie ona już wyjątkowo szerokie grono zwolenniczek. Jednak czym jest płukanka do włosów i jak ją poprawnie stosować?

Płukanka do włosów – czym ona jest i jak działa?

płukanka do włosów woda brzozowa

Płukanka do włosów (tutaj) nie jest żadną innowacją, jeśli chodzi o rynek kosmetyków do pielęgnacji włosów. Można powiedzieć nawet więcej – płukanka do włosów jest jednym z rodzajów odżywki, która jedna cechuje się wyjątkowo lekką i całkowicie płynną konsystencją. Warto jednak zauważyć, że płukanka do włosów nie służy do ich mycia czy pozostawiania na kosmykach. To co odróżnia ją od klasycznej odżywki to przede wszystkim:

  • naturalny – najczęściej ziołowy – skład;
  • płukanka do włosów służy jedynie do przemywania pasm kosmyków – nie powinna być ona na nich pozostawiana, czy wcierana w poszczególne pasma włosów.

Płukanka do włosów może być w większości przygotowana samodzielnie – głównie przy pomocy ziołowych i korzennych naparów o odpowiednio dobranych składników. Warto jednak podkreślić, że niepozorna płukanka jest jednym z kosmetyków wszechstronnych i wielozadaniowych. Można stosować je głównie celem uzupełnienia klasycznej pielęgnacji włosów. Co więcej, płukanka do włosów może:

  • rozjaśnić lub przyciemnić kosmyki;
  • zapobiegać żółtym refleksom na włosach farbowanych na blond;
  • obudować strukturę włosa;
  • zwiększyć objętość fryzury;
  • pobudzić włosy do wzrostu.

Jeden kosmetyk, może więc okazać się niezbędny podczas pielęgnacji kosmyków, bez względu na ich ogólną kondycję.

Jak stosować płukankę do włosów?

Płukanka do włosów posiada lekką i „lejącą” konsystencję. Jej aplikowanie na włosy nie powinno więc sprawiać większego problemu. Koniecznie jednak pamiętajmy o tym, że płukanka do włosów powinna być aplikowana zawsze na umyte i mokre pasma. Można wykorzystać płukankę zaraz po spłukaniu odżywki lub po prostu  zamiast klasycznej odżywki. Najwygodniej jest trzymać głowę pochyloną w dół, a następnie polewać kosmyki od nasady tak, by płukanka do włosów swobodnie spłynęła do końcówek. Na samym końcu pamiętajmy o tym, by dokładnie spłukać płukankę z kosmyków. Po tym procesie nie musimy już wykorzystywać kolejny masek i balsamów do włosów. Płukanka bowiem skutecznie spełni ich rolę.