Preparat moczopędny Diabetofort

diabetofort preparat

Preparat moczopędny Diabetofort jest to roślinny produkt leczniczy w postaci płynu doustnego, który jest stosowany przez osoby zmagające się z zaburzeniami oddawania moczu.

Dawkowanie

Koniecznie należy stosować lek dokładnie tak, jak zostało to opisane w ulotce albo według zaleceń lekarza, farmaceuty. Osoby dorosłe, a także dzieci, które ukończyły 12 lat powinni przyjmować cztery razy na dobę po 5 ml leku po posiłku. Ponadto pojedynczą dawkę należy rozcieńczyć odpowiednią ilością soku lub wody. Podczas stosowania leku rekomendowane jest picie większej ilości płynów. W przypadku, gdy dana osoba po 5 dniach nie odczuje żadnej poprawy lub będzie się czuła gorzej, powinna skontaktować się z lekarzem.

Wskazania

Omawiany preparat moczopędny Diabetofort może być stosowany tradycyjnie w zaburzeniach związanych z oddawaniem moczu. Ponadto po wcześniejszej konsultacji z lekarzem preparat mogą przyjmować również osoby z rodzinną predyspozycją do cukrzycy. Lek wpływa bowiem na zmniejszenie tendencji do wzrostu cukru po posiłku.

Przeciwwskazania

Preparatu nie powinny przyjmować osoby u których występują obrzęki, które zostały wywołane niewydolnością nerek lub serca. Diabetofort nie jest również zalecany osobom, które są nadwrażliwe na jakikolwiek składnik omawianego produktu leczniczego. Może wtedy dojść nie tylko do nudności i wymiotów, ale również biegunki. Warto również wiedzieć, że przy stosowaniu produktu mogą wystąpić reakcje alergiczne na przetwory z brzozy.