Sanprobi IBS a dietetyka – o czym pamiętać?

Suplement diety nigdy nie powinien być traktowany jako jej zamiennik. Wręcz przeciwnie – jest to jedynie dodatek do tego, czym można nazwać zdrową i zbilansowaną dietę. To samo dotyczy preparatu Sanprobi IBS, który jest przeznaczony dla osób chcących odbudować swoją florę bakteryjną.

Jak działa Sanprobi?

Sanprobi IBS https://www.aptekagalen.pl/sanprobi-ibs-20kaps to suplement diety dostępny w postaci kapsułek, który zawiera żywe kultury bakterii. Dzięki temu – stosowany regularnie – może wzbogacić florę jelitową o ważne dla procesu trawienia bakterie. W dłuższej perspektywie stosowanie tego preparatu doprowadzi do uporządkowania częstotliwości wypróżnień, a także do wyeliminowania wielu nieprzyjemnych objawów nieżytu jelit, w tym gromadzenia się gazów, okresowych zaparć itd. Mało tego – Sanprobi IBS to suplement diety, który bardzo często stosuje się równolegle do antybiotykoterapii. Dzięki niemu flora bakteryjna jelit pozostaje na w miarę stałym poziomie, co ma istotne znaczenie w procesie leczenia.

Wsparcie dla suplementu

Jeśli stosowanie suplementu Sanprobi ma przynieść korzystne efekty dla zdrowia, to musi być ono połączone ze stosowaniem właściwej diety. Najlepiej, jeśli w jej skład wchodzą kiszonki lub fermentowane produkty mleczne. W przypadku tych ostatnich warto jednak uważać, gdyż ich nadmiar może doprowadzić do poważnego nieżytu układu pokarmowego. Warto też stosować produkty, które nie powodują powstawania gazów, rozwolnień, ani tymczasowych zaparć.

Wsparcie procesu trawienia to bardzo skomplikowany proces. Pożądany efekt można stosować tylko wówczas, gdy połączy się suplementy i odpowiednią dietę.