Stacjonarny czy przenośny waporyzator?

Przy wybieraniu urządzeń do waporyzacji niezbędne jest między innymi ustalenie, z jakiego typu urządzenia zamierza się korzystać. Konkretny model urządzenia będzie wpływał między innymi na wydajność, wygodę użytkowania.

Stacjonarne waporyzatory?

Jeśli urządzenie ma być używane przede wszystkim w warunkach domowych, wówczas lepszym rozwiązaniem może być postawienie na modele stacjonarne. Takie waporyzatory to również lepszy pomysł w przypadku, gdy urządzenie ma być używane w towarzystwie, grupach. Tego typu urządzenia są w stanie zapewnić między innymi:

  • mocniejsze grzałki,
  • sieciowe zasilanie,
  • większą wydajność.

Sieciowe zasilanie sprawia, że urządzenie może być używane znacznie dłużej. Jednocześnie większa moc urządzenia pozwala montować w nim grzałki o większej mocy.

Większa wydajność

Sposób działania waporyzatora, który działa stacjonarnie najczęściej przekłada się na możliwość uzyskania znacznie większej wydajności w stosunku do urządzeń przenośnych. Jest to związane między innymi z tym, że stacjonarne urządzenia często działają wykorzystujące proces konwekcji, gdzie susz jest rozgrzewany strumieniem gorącego powietrza. Urządzenia przenośne działają z wykorzystaniem procesu kondukcji, gdzie susz jest rozgrzewany poprzez bezpośredni kontakt z gorącą powierzchnią. Wpływa to na znacznie mniejszą wydajność urządzenia. Zdarzyć się może również, że smak pary może być znacznie mniej przyjemny w stosunku do tego, który można uzyskać w konwekcyjnych urządzeniach.