Ważne powody, aby zacząć pić herbatę konopną

Herbata konopna znana jest od wielu lat. Uchodzi bowiem za napój magiczny, bogaty w witaminy, o wielu zdrowotnych właściwościach. To jednak stwierdzenia co najwyżej ogólne. Poznajmy zatem szczegółowe powody, dla których warto pić herbatę z konopi.

Pomaga w walce z depresją

Powszechnie wiadomo, że konopie wzmacnia układ nerwowy. Wielu ludzi pijących regularnie herbatę konopną przyznaje, że dzięki temu pozbywa się uczucia obciążenia psychicznego spowodowanego natłokiem myśli i zmartwień. Napar odpręża, przynosi rozluźnienie, poprawia nastrój.

Wykazuje działanie przeciwbólowe

Herbata konopna jest naturalnym lekiem zwalczającym dolegliwości bólowe. Po wypiciu trzeba odczekać minimum pół godziny, aby wywar zaczął działać. Herbata polecana jest ludziom chorym na raka, AIDS oraz reumatoidalne zapalenie stawów, a więc tam, gdzie ból jest nieodłącznym elementem choroby.

Leczy choroby układu pokarmowego

Kannabinoidy zawarte w konopiach wykazują działanie lecznicze w obrębie schorzeń układu trawiennego. Regularne ich spożywanie przyczynia się do poprawy perystaltyki jelit, czy złagodzenia biegunki, jeśli takowa występuje. Konopie powstrzymują nudności, zapobiegają nieprzyjemnym skurczom jelit, wspomagają leczenie chorób żołądkowych.