Z jakich odżywek mogą skorzystać sportowcy?

Dla tych osób, które intensywnie trenują, zdrowa dieta jest sprawą bardzo ważną. Jej uzupełnieniem mogą stać się się suplementy oraz odżywki. Czym warto kierować się przy ich wyborze?

Rodzaje odżywek:na co warto zwrócić uwagę?


Na polskim rynku pojawia się coraz więcej takich odżywek, jak Nutrend, w których pojawia się szeroki asortyment odżywek dla sportowców. Dla jednych najważniejsze są te preparaty, dzięki którym można wspomóc organizm cenną porcją witamin oraz składników mineralnych, których poziom warto uzupełnić – szczególnie po forsownym treningu, będącym dla organizmu sporym obciążeniem. Dla innych priorytetem będą odżywki węglowodanowe, dostarczające sporej ilości energii. Największym zainteresowaniem wśród sportowców cieszą się jednak odżywki białkowe, dzięki którym można budować masą mięśniową.

Wygoda i sposób przygotowania


Większość osób kojarzy odżywki dla sportowców z koktajlami, które faktycznie wciąż cieszą się ogromnym powodzeniem. W ofercie Naurendu można jednak znaleźć i wiele innych rozwiązań, idealnych dla zabieganych oraz dla tych, którzy chcą wzmacniać swój organizm podczas treningu. Batony, napoje w poręcznych butelkach – oto rozwiązania, z których sportowcy korzystają coraz chętniej. Asortyment jest coraz szerszy, zatem każda aktywna osoba może dopasować odżywkę zarówno do swych potrzeb, jak i do tej formy aktywności fizycznej, na którą zdecydowała się postawić.