Zdrowie w witaminach

witaminy dla kobiet w ciąży

Zdrowie dziecka dla każdej mamy jest najważniejszy. Zarówno po porodzie jak i na etapie ciąży. W tym drugim wypadku wskazane jest, aby dziecku pomóc. W tym specjalnym okresie ciało kobiety potrzebuje wielu dodatkowych witamin i minerałów. Są one niezbędne do prawidłowego rozwoju płodu oraz utrzymania zdrowia mamy. Najlepiej nawet zbilansowana i zróżnicowana dieta może jednak nie zapewnić odpowiedniego poziomu witamin, dlatego warto przyjmować witaminy dla kobiet w ciąży, które zadbają o odpowiedni poziom witaminy.

Kwas foliowy

Każda kobieta decydując się na macierzyństwo, po rozmowie z lekarzem zaczyna przyjmować kwas foliowy. Jest to substancja, którą powinno się przyjmować już na etapie planowania ciąży. Zazwyczaj jej przyjmowanie kończy się z upływem pierwszego trymestru. Kwas foliowy po pierwsze pomaga w prawidłowym podziale komórek. Po drugie zażywając kwas foliowy kobieta znacznie zmniejsza ryzyko samoistnego poronienia. Kwas foliowy również zapobiega rozwojowi niektórych wad wrodzonych.

witaminy dla kobiet w ciąży

Witaminy C i D

Zarówno mama jak i jej dziecko potrzebuje wielu minerałów. Do najważniejszych zaliczamy żelazo, jod oraz cynk. Wchłanianie minerałów ułatwi witamina C. Oprócz tego wzmacnia ona naczynia krwionośne oraz zapobiega infekcjom. Te ostanie mogą być niebezpieczne dla dziecka.

Równie ważna jest witamina D. Odpowiada ona między innymi za prawidłową gospodarkę wapnia i pomaga jego wchłanianie. Jest on niezbędny na etapie tworzenia się układu kostnego. Witamina D również chroni przyszłą mamę przed cukrzycą ciążową.

Warto zażywać suplementy diety np. te dostępne tutaj i poprawić zdrowie swoje i przyszłego dziecka.