Żelazo marki Solgar

Żelazo to minerał, którego niedobory niekorzystnie wpływają na ludzki organizm. Najczęstszymi objawami jest anemia, apatia, pogorszenie samopoczucia, gwałtowny spadek odporności, obniżenie sprawności mięśni oraz zaburzenia rytmu serca.

Chcąc wyeliminować problem, jakim jest niedobór żelaza warto sięgnąć po suplement diety – Solgar żelazo – https://byhealth.pl/solgar-gentle-iron-zelazo-20-mg-90-kapsulek. Jest to łagodny preparat, który zawiera 20 mg dwuglicynian żelaza. Łagodność produktu wynika z faktu połączenia tego pierwiastka z aminokwasem, w tym przypadku glicyną. Dzięki temu preparat jest łatwo przyswajalny przez organizm, a ryzyko zaparć i podrażnień ze strony układu pokarmowego jest obniżone do minimum.

Ważne cechy produktu

solgar żelazoNależy podkreślić, że preparat marki Solgar jest:

– bezglutenowy,

– wegański,

– wegetariański,

– koszerny,

– nie zawiera składników mlecznych.

Są to niezwykle ważne informacje, ponieważ coraz więcej osób boryka się z problemem nietolerancji pokarmowej i alergią.

Zdrowie zamknięte w kapsułce

Preparat żelaza amerykańskiej firmy Solgar należy stosować zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce. Dzienna dawka to jedna kapsułka, która zawiera 20 mg dwuglicynianu żelaza. Przyjęto, że kapsułkę należy przyjąć podczas spożywania posiłku. Produkt ten jest uzupełnieniem zróżnicowanej diety oraz zdrowego trybu życia, dlatego nie zaleca się przekraczania zalecanej dawki dziennej. Produkt ten mogą również stosować kobiety w ciąży po konsultacji z lekarzem.