Zioła kojące nerwy

zioła na uspokojenie nerwów

Życie w dzisiejszych czasach wiąże się dla wielu z ciągłym stresem i skołatanymi nerwami. Istnieją jednak naturalne sposoby minimalizujące te problemy. Jednym z nich jest stosowanie odpowiednich ziół, które wpływają pozytywnie na pracę układu nerwowego. Podpowiadamy, jakie z nich warto stosować.

Zioła – skuteczny sposób na walkę ze stresem

Zioła na uspokojenie nerwów to najskuteczniejszy, naturalny sposób na walkę ze stresem. Łagodzą napięcie, poprawiają samopoczucie i ułatwiają zasypianie. Skutecznie pomagają przetrwać trudne okresy związane ze zmianami pogody. Co ważne, można je stosować przez dłuższy czas, ponieważ rozsądnie dawkowane nie wywołują skutków ubocznych. Zioła można przyjmować w różnej postaci, jako herbatki ziołowe, suplementy diety lub inhalując te zawarte w olejkach eterycznych.

Skuteczne zioła na uspokojenie nerwów

Istnieje wiele roślin wpływających pozytywnie na układ nerwowy. Zioła w walce ze stresem stosuje się nie przerwanie od wielu pokoleń. Najpopularniejsze z nich to:

  • melisa – najpopularniejszy naturalny środek na stres. Działa kojąco na układ nerwowy, ułatwia zasypianie i łagodzi dolegliwości układu pokarmowego.
  • dziurawiec – wykazuje działanie antydepresyjne i pomaga odzyskać równowagę emocjonalną.
  • kozłek lekarski – działa wyciszająco, redukuje napięcie i ułatwia zasypianie.
  • chmiel – stosowany od starożytności, działa uspokajająco i wyciszająco. Poprawia jakość snu i pomaga w walce z codziennym stresem.
  • werbena – łagodzi związane z nadmiernym stresem bóle migrenowe. Ułatwia zasypianie i uspokaja.