Akcesoria łazienkowe dla osób niepełnosprawnych

Dostosowanie łazienki w przestrzeni publicznej (w biurze, urzędzie, na stacji benzynowej czy też na uczelni) do potrzeb osób niepełnosprawnych jest niezwykle istotne. Takie zabiegi niwelują poczucie wykluczenia wielu członków społeczności i umożliwiają wykonanie określonych czynności, które nie sprawiają pełnosprawnym ludziom żadnego problemu, także osobom o ograniczeniach ruchowych.

Akcesoria łazienkowe dla niepełnosprawnych

Wśród akcesoriów łazienkowych, które ułatwiają codzienne czynności higieniczne osobom niepełnosprawnym z pewnością należy wymienić różnego rodzaju stalowe uchwyty i poręcze. Duże znaczenie w takiej łazience ma także uchylne lustro, które umożliwia skorzystanie z niego zarówno osobom stojącym, jak i osobom na wózkach inwalidzkich. W przypadku łazienek z wannami, dobrym pomysłem jest zakup schodków. Wyjątkowo ważnym sprzętem, genialnym w swej prostocie, który znakomicie ułatwia życie osobom niepełnosprawnym jest z pewnością taboret prysznicowy z Orteo.

Taborety i siedziska prysznicowe

Taboret prysznicowy wolnostojący lub tez siedzisko montowane do ściany to obowiązkowe akcesorium w każdej łazience przystosowanej do użytku przez osoby niepełnosprawne. W przypadku ograniczonej przestrzeni można zdecydować się na siedzisko składane, które pozwoli także na wygodne skorzystanie z łazienki osobom nie potrzebującym tego typu wsparcia. W większych przestrzeniach doskonale sprawdzi się mocny i stabilny taboret prysznicowy, który będzie wygodniejszy i bardziej wytrzymały. Można nabyć także modele o regulowanej wysokości.