Gdzie szukać pomocy przy wypadających włosach?

wypadające włosy to problem wielu kobiet

Utrata włosów wiąże się z ogromnym dyskomfortem, szczególnie jeśli chodzi o kobiety. Każdej pani zależy na pięknej fryzurze, a wszelkie problemy, które się w tej kwestii pojawiają, stanowią czasem nawet powód do rozpaczy. Co zrobić, dokąd się udać i z kim skonsultować swoją sytuację, aby jak najszybciej pozbyć się kłopotu?

Lekarz

Pierwsze kroki powinny zostać skierowane do gabinetu lekarskiego. Internista po przeprowadzonym wywiadzie zdecyduje, czy należy zrobić badania ogólne, a także wypisze skierowanie do dermatologa lub endokrynologa. Jeżeli istnieje przypuszczenie, że problem może mieć podłoże hormonalne, wówczas leczeniem powinien zająć się endokrynolog, jeśli zaś przyczyna leży w skórze głowy, udajemy się do dermatologa.

Apteka

Zdarza się, że termin wizyty u specjalisty jest odległy lub w danym momencie brakuje nam czasu na jeżdżenie po przychodniach, a my chcemy działać jak najszybciej W takiej sytuacji udajemy się apteki. Farmaceuta może pomóc w wyborze dostępnych bez recepty szamponów, wcierek, odżywek, suplementów diety.

Sklep zielarski

Specyfiki apteczne często są drogie, a ich skład niestety mocno naznaczony chemią. Zdarza się, że produkt, który pomógł jednej osobie, innej zaszkodził z uwagi na fakt, że organizm źle zareagował na któryś składnik preparatu. Znacznie bezpieczniejsze, a i skuteczne okazują się być cuda natury. Sklep zielarski Evita to doskonałe miejsce, w którym możesz znaleźć kosmetyki naturalne, szampony, maski, wcierki, olejki, a nawet farby, które poza tym, że nadają kolor, to również odżywiają i wzmacniają włosy.

Problem wypadania włosów zawsze dobrze jest skonsultować z lekarzem, warto jednak nawet zanim on wystąpi dbać o włosy i skórę głowy. Najlepiej stosować kosmetyki o delikatnym składzie, bez zbędnej chemii, a jeśli zależy nam na polepszeniu kondycji włosów, warto zorientować się w temacie ziół i innych produktów naturalnych.