Kiedy należy sięgnąć po tabletki na zaparcia?

tabletki na zaparcia

Życie w ciągłym biegu to dla wielu ludzi codzienność. Ciężko o regularne spożywanie dobrze zbilansowanych posiłków, czy chociażby o krótką aktywność fizyczną w ciągu dnia. Brak wartościowych produktów w diecie, bezustanny pęd i stres powodują, że zaburzona zostaje praca układu trawiennego. To natomiast może prowadzić do wstydliwych zaparć. Jak sobie z nimi radzić, by wesprzeć organizm i nie zrobić sobie dodatkowej krzywdy?

Kiedy sięgnąć po tabletki na zaparcia?

Pierwszym krokiem w kierunku powrotu do zdrowia powinno być zastosowanie jednej z naturalnych metod pozbycia się zaparcia. Herbaty ziołowe, siemię lniane, czy kilka sztuk śliwek suszonych zalanych wrzątkiem. Jeśli jednak jest to problem, który trwa już kilka dni, warto sięgnąć po tabletki na zaparciaPodejmując taką decyzję, należy pamiętać, że są one przeznaczone do pomocy doraźnej i przyjmowanie ich dłużej niż dwa tygodnie może spowodować poważne skutki uboczne. Po tym czasie aktywność jelit zaczyna spadać, a organizm domaga się coraz większych dawek leku.

lek na zaparcia

Jak szybko działają tabletki na przeczyszczenie?

Jeżeli lek na zaparcia nie działa, warto doraźnie sięgnąć po tabletki na przeczyszczenie. O ile tabletki na zaparcia przyjmuje się do przyspieszenia pracy jelit w łagodny sposób, o tyle tabletki przeczyszczające zaczynają działać od 6 do 12 godzin po przyjęciu. Warto pamiętać, że tego rodzaju pomoc nie może być stosowana codziennie. W razie dużych problemów z zaparciami przed przyjęciem kolejnych tabletek należy się skonsultować z lekarzem.