Niezbędnik przy każdym urazie i kontuzji

stabilizator ortopedyczny

Kontuzja może przytrafić się każdemu. Zarówno profesjonalnym sportowcom podczas wykonywania treningów jak i podczas dziecięcych zabaw, a nawet i podczas zwykłych codziennych czynności. Regeneracja i powrót do wcześniejszej sprawności może trwać tygodniami i może wymagać odpowiedniego usztywnienia. Z tego powodu warto sięgnąć po ortezy oraz stabilizatory ortopedyczne. Te aparaty ortopedyczne są świetnym zastępnikiem tradycyjnego gipsu, a nawet lekarze uznają je za znacznie bardziej higieniczne i efektywniejsze.

Czym jest orteza?

Jest to główny aparat ortopedyczny zastępujący gips. Usztywniając stawy kończyn, przeciwdziała się kolejnemu urazowi oraz zmniejsza powstały obrzęk. Dzięki temu, że można je bez problemu zdjąć możemy zadbać o higienę naszego ciała. Dodatkowo wykorzystanie nowoczesnych i oddychających tkanin pozwala na stały przepływ powietrza. Podczas wykonywania zakupu należy zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z którego jest wykonana orteza. Od tego jest uzależniona elastyczność. Jej stopień należy dobrać pod dolegliwość oraz rodzaj stawu, na który będziemy stosować leczenie.

Kiedy warto sięgnąć po stabilizatory?

stabilizator ortopedyczny

Stabilizator ortopedyczny to świetne rozwiązanie, gdy potrzebujemy czasowego usztywnienia. Ten typ aparatu ortopedycznego pozwala na efektywne przebycie procesu regeneracji. Po wcześniejszej konsultacji z lekarzem warto sięgnąć po nie przy różnego rodzaju złamaniach, zwichnięciach, skręceniach, stłuczeniach. Dodatkowo mogą być wykorzystywane przy korygowaniu postawy lub są świetną ochroną danego obszaru po operacji. Przy występowaniu bólu można wykorzystać ortezy, aby zapewnić danemu stawu odpowiednie usztywnienie. Pozwoli to odciążenie stawu, co ostatecznie zmniejsza ból i pozwala na szybszy przebieg regeneracji.