Powody, dla których warto wyposażyć się w poduszkę rehabilitacyjną (ortopedyczną)

poduszka ortopedyczna do siedzenia

W pewnym momencie naszego życia niestety będziemy musieli doświadczyć bólu pleców. Liczbę powodów, dla których tak się stanie trudno policzyć na palcach obu rąk. Życie stawia przed nami wyzwanie, dlatego powinniśmy mieć na uwadze odpowiednie przygotowanie i zawczasu wyposażyć się w odpowiednie akcesoria. Przyda się tutaj poduszka rehabilitacyjna, która jest elementem każdej nieinwazyjnej terapii bólów w okolicach kręgosłupa. Przeczytanie tego artykułu pozwoli na zapoznanie się z korzyściami, jakie płyną z jej zastosowania.

Czym jest poduszka pod pupę? Z jakich materiałów jest wykonana?

Poduszka pod pupę to nic innego jak wykonane z pianki z pamięcią akcesorium w kształcie litery u. Można położyć ją na siedzisko fotela, dzięki czemu stanie się on nie tylko wygodniejszy, ale też bardziej ergonomiczny. Mając na względzie zdrowie swojego kręgosłupa w długoterminowej perspektywie, powinniśmy stosować tego rodzaju rozwiązania tak naprawdę również w okresie, kiedy nie cierpimy na rozpierające bóle.

Kluczowe powody, aby wyposażyć się w poduszkę ortopedyczną na krzesło

poduszka ortopedyczna do siedzenia

Poduszka ortopedyczna na krzesło jest uniwersalna. Może zostać zastosowana przez każdego i nie ma tutaj znaczenia płeć, waga czy wiek. Wyjątkiem są osoby po rehabilitacji, ale te przed zastosowaniem poduszki powinny skonsultować się ze swoim specjalistą.

Mając na uwadze to, że taki produkt po prostu odciąża nasz kręgosłup przez wyeliminowanie nacisku na kość ogonową, można liczyć na szereg korzyści płynących z jego wykorzystania. 

Poduszka rehabilitacyjna po pierwsze poprawia naszą postawę, kiedy siedzimy w jednym miejscu. W związku z tym układ krwionośny pracuje gorzej. Konsekwencją takiego stanu rzeczy może być rozwój przewlekłych dolegliwości w przyszłości.

Poduszka pod pupę ma za zadanie zwiększyć komfort naszego życia. Utrzymanie prawidłowej postawy i redukcja bólu mają przełożenie na nasz poziom energii. Utrzymanie prawidłowego kształtu ciała wpływa na nasz układ trawienny. Nie da się ukryć, że siedzenie przez większą coś dnia wiąże się z takimi dolegliwościami.

Podstawowym atutem poduszki rehabilitacyjnej jest oczywiście redukcja nacisku, jakiemu ciało jest poddawane, kiedy spędzamy czas w pozycji siedzącej. Aby zredukować swój wysiłek i niepotrzebnie nie narażać kręgosłupa, można sięgnąć właśnie po takie rozwiązanie.