Pyrantelum tabletki – skuteczny lek na owsiki

Dzieci oraz dorośli mogą cierpieć na chorobę pasożytniczą przewodu pokarmowego, jaką jest owsica. Jest ona wywoływana przez owsiki, czyli nicienie, które mają około jednego centymetra. Szczególnie często na tę chorobą zapadają dzieci, które nie dbają szczególnie dobrze o higienę.

Jak się pozbyć owsików?


Pyrantelum tabletki to skuteczny lek w walce w owsikami. Jest on przeznaczony dla dzieci od 6 roku życia oraz dorosłych. Lek działa na mięśnie pasożytów jelitowych. Ruchy perystaltyczne jelit powodują, że pasożyty są usuwane z jelita. Przy tym nie są one podrażnione, a robaki nie przemieszczają się. Leczenie należy zacząć od przyjęcia leku. Oczywiście takiemu leczeniu powinni poddać się wszyscy domownicy, ale najpierw należy skonsultować się z lekarzem w celu potwierdzenia diagnozy. Aby skutecznie pozbyć się pasożytów u wszystkich domowników, należy kurację powtórzyć po dwóch lub trzech tygodniach. Dlaczego? Ponieważ lek działa na dorosłe osobniki, a więc ponowne zażycie leku powoduje usunięcie z organizmu owsików, które przy pierwszej dawce dopiero co się wylęgły.

Czy Pyrantelum w tabletkach może przyjmować każdy?


Jak przy każdym leku należy dokładnie zapoznać się z ulotką. Oczywiście, jak już wcześniej zostało wspomniane, jest to lek dla dzieci od 6 roku życia. Leku nie należy przyjmować z piperazyną, a kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem. Czasami po zażyciu leku mogą wystąpić działania niepożądane. Jednak występują one bardzo rzadko i ustępują zaraz po zakończeniu leczenia.